The International Cultural Center «Syaivo»                                                                            ua  ingiliz bayragi

«Syaivo»nun öğrencileri sertifikalarına kavuştu

Sertifika Toren 2017ocak3 Şubat 2017 tarihinde Ukrayna-Türkiye Kültür Merkezi «Syaivo»da Türkçe öğrenen kursiyerlere yönelik olarak sertifika töreni yapıldı. Etkinliğe katılan kursiyerlere Türkçenin öğrenilmesi husunda ilerleyip daha üstün seviyeye geçmelerini sembolleyen sertifikaları takdim edildi.

«Syaivo»da eğitim gören öğrencilerin göstermiş olduğu başarıları kutlamaya gelen misafirler arasında Ukrayna’nın ilk Ankara Büyükelçisi İhor Turyanskıy ile «Syaivo»nun Yönetim Kurulu Başkanı ve Kiev Millî Taras Şevçenko Üniversitesi Tarih Profesörü Volodımır Serhiyçuk vardı.

Öğrencilerle gençlik anılarını ve hayatı boyunca edinmiş olduğu tecrübeleri paylaşan İhor Turyanskıy, yabancı dillerin öğrenilmesi ile öğretilmesinin önemine dikkat çekerek dil, tercümanlık ve kültürler arası iletişim hususundaki görüşleri programa katılan öğrenciler tarafından ilgiyle dinlendi.

Kursiyerlere başarılarının artarak devam etmesini dileyen Volodımır Serhiyçuk, kültürlü ve bilgili olmanın son derece mühim olduğunun altını çizerek hepimizin bu özellikleri kendimizde geliştirmesi gerektiğini vurguladı. Serhiyçuk Bey’e göre medeni insanların etkin olması, ülkelerin geleceğinin güvence altına alıması demek olduğunu vurguladı.

Sertifikalarını İhor Turyanskıy ile Volodımır Serhiyçuk’un ellerinden alan öğrencilere Türk mutfağından çeşitli ve leziz damak tatlarından ikram edildi.