The International Cultural Center «Syaivo»                                                                            ua  ingiliz bayragi

MAKALE YARIŞMASI’NDAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER SERTİFİKALARINI İHOR TURYANSKİ’DEN ALDI

Makale yarismasi odulUkrayna-Türkiye Kültür Merkezi «Syaivo» tarafından her yıl üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik «Bilimsel Makale Yarışması» yapılıyor. Her yıl farklı konularda yapılan yarışmanın bu yılki konusu «Birlikte Yaşama Sanatı; Bireyin ve toplumun kültürü» oldu. Birbirinden değerli makaleler yazan katılımcılardan biri Lviv’den, dördü Kiev’den olmak üzere beş öğrenci dereceye girdi. Dereceye giren öğrencilere ise ödül olarak  Kasım ayında Gürcistan gezisi yapılacak.

Geçtiğimiz cumartesi günü kültür merkezimizde dereceye giren öğrencilere sertifikaları takdim edildi. Sertifikalarını, Ukrayna’nın birinci Ankara Büyük Elçisi İhor Turyanski’nin elinden bizzat almaları öğrencilere büyük onur yaşattı. Türk çayı ve Türk baklavası ikramı eşliğinde İhor Turyanski ile sohbet etme fırsatı bulan öğrenciler geleceğe ve mesleklerine dair tavsiyeler aldılar. Katılımcılar misafirperverlikten ötürü kültür merkezimize ve İgor Turyanski’ye teşekkürlerini ilettiler.