The International Cultural Center «Syaivo»                                                                            ua  ingiliz bayragi

«Syaivo»nun Kursiyerleri Mezun Oldu

Sertifika toren-haziran-2016 Ukrayna-Türkiye Kültür Merkezi «Syaivo» Türkçe kursundan mezun olan kursiyerlere yönelik olarak bir Sertifika Töreni düzenledi. Kursiyerler etkinlik çerçevesinde dört aylık kur programının ardından sertifikalarına kavuşmanın sevincini yaşadılar.

«Syaivo»nun Türkçe öğretmenleri de etkinliğe katılarak sertifikalarını alan kursiyerleri tebrik ettiler. Etkinlikte söz alan Türkçe öğretmeni Semih Kaya Öğrencilere, merkezimizi seçtiklerinden dolayı şükranlarını sundu ve Türkçenin çağdaş dünyadaki önemi üzerinde durdu. Konuşmasına «Bir lisan bir insan, iki lisan iki insan» ifadesiyle başlayan Türkçe öğretmeni Serkan Oğuzhan ise, merkezin bütün öğrencilerini yeni şeyleri keşfetmeye ve farklı yabancı dilleri öğrenmeye devam etmeye çağırdı. Türkçe’nin bir sevgi dili olduğu ve insanlar arasında dostluğa, kardeşliğe ve sevgiye dair köprüler kurmaya vesile olduğu üzerinde durdu. Oğuzhan, Syaivo Kültür Merkezi’nin kursiyerlerini sadece derslere değil, nefis kokulu Türk çayı içerek sohbet etmeye de her zaman beklediklerini ifade etti.